Prvo mesto na turniru u Miluzu (FRA)

Kadetska ekipa OK Rode je tokom prvomajskih praznika ucestvovala na medjunarodnom turniru koji se odrzavao u Miluzu(Mulhouse) u Francuskoj. Na turniru je ucestvovalo 12 ekipa iz Francuske, Italije, Austrije i Srbije.

Prvog dana turnira kadetkinje Rode su igrale u Grupi A sa selekcijama okruga FRANCHE COMTE i selekcijom HAUT-RHIN. Pobedama nad obe ekipe obezbedjeno je prvo mesto i prolazak u drugu fazu takmicenja gde su formirane nove grupe po 3 ekipe.

Istog dana su se igrali i mecevi iz ovih grupa gde su nase kadetkinje zbog boljeg poen kolicnika izvojevale pobedu nad ekipom Francuskog CANNE-a, a ekipi Austrijskog FELDKIRCH-a prepustile ukupno 9 poena u dva seta. Ovim pobedama je obezbedjen plasman u cetvrtfinale turnira i zavrsen prvi dan takmicenja.

Drugog dana takmicenja u ranim jutarnjim casovima nasim kadetkinjama u cetvrtfinalu snazan otpor je pruzila ekipa Vizure 2, ali pobedom od 2-0 napravljena je lepa uvertira za utakmicu polufinala ponovo protiv ekipe CANNE-a, koja je u svom mecu u borbi za polufinale pobedila ekipu Vizure 1. Resene su bile nase igracice da dodju do toliko zeljenog finala. Posle loseg pocetka igre u grcu i gubitka prvog seta, nase igracice uspevaju da izjednace, a u odlucujucem trecem setu bez vecih problema obezbede  srpsko finale sa ekipom OK Sterije koja je u svom polufinalu pobedila proslogodisnjeg osvajaca turnira Italijansku Modenu.

Kako je svako finale prica za sebe, tako je i ovo bilo jako neizvesno sa puno odbrana, dugih poena i sjajnih poteza i na jednoj i na drugoj strani. Igrano je pred punim tribinama, a Francuski domacini su mogli da vide mec dve izuzetno raspolozene ekipe koje su pokazale zasto je Srbija u samom vrhu evropske i svetske odbojke kako u seniorskoj tako i u mladjim kategorijama.

U utakmici su se poeni osvajali uglavnom u serijama, pa je tako posle velikog vodjstva Sterija na pocetku i tokm prvog seta, neizvesnost donela serija poena ekipe Rode, a u izjednavenoj zavrsnici nasa ekipa je imala vise zivaca i dobila prvi set na razliku 27-25. Posle velikog vodjstva u drugom setu, pomislile su nase devojke da je sve gotovo i da se protivnik predao, i tako opustenom igrom uz par gresaka vratile protivnika i prepustile mu drugi set. U trecem setu nasa ekipa nije nista htela da prepusti slucaju, pa je tako jako stabilnom i pozrtvovanom igrom, rezultatom 15-9 ucinila da ovo putovanje ostane u najlepsim secanjima svima nama. Sve igracice su dale svoj pecat osvajanju prvog mesta sto je doprinelo i osvajanju tri pojedinacne nagrade:
Najbolji tehnicar turnira: Anja Andjelkovic
Najbolji primac turnira: Irena Drobnjak
Najbolji napadac turnira: Tijana Basic.
Stručni štab i svi u klubu su izuzetno ponosni na ponasanje, igru, odnos i zalaganje svih devojaka koje su bile na turniru.

U odlasku ekipa je obišla Ljubljanu i Veronu, a u povratku Cirih.

Fotografije sa turnira možete pogledati u GALERIJI.